Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1 971,00 zł , zmiana od tamtej pory: 11,31%

Re: Lop 31k. Na kasowym 315mln obortu.

Zgłoś do moderatora
Re: Autor: malarz30 [83.238.28.*]2021-04-21 14:08
takie pytanie mam , moze i głupie ale sie zastanawiam nad taka strategia.
Czy zdarzyło wam się grać w przeciwnych kierunkach na dwóch rożnych rachunkach ? Czy to ma sens? czy raczej grozi samobójstwem;)? Przy duzym zapasie na depozyt jesli chodzi w kanale gora dol gora doł można nie miec stratnych pozycji chyba ze wybije poza konsole . Ma to sens?

Nikt nie kwapi się odpowiedzieć, więc pozwolę sobie to zrobić.
Gra pozycjami przeciwstawnymi, bo o to chodziło w tym pytaniu, to jedna ze strategii dużych graczy, ale gracze detaliczni też mogą z niej korzystać.
Jeżeli w trakcie sesji wyklarował się kierunek ruchu ceny z mocnymi ruchami powrotnymi, to posiadając dobry timing można na tych ruchach powrotnych zarabiać na pozycji przeciwstawnej. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że w przypadku pomyłki należy się szybko z tej pozycji przeciwstawnej ewakuować, realizując stratę lub w najlepszym razie nieduży zysk.
Jeżeli otworzysz pozycję przeciwstawną równą co do wielkości z podstawową, to co prawda nie będziesz mieć straty jeżeli cena pójdzie w kierunku zgodnym z podstawowa pozycją, ale też i nie będzie zysku. Pozostanie tylko coraz większa niechęć do zamknięcia tej stratnej pozycji przeciwstawnej.
Innymi słowy, tzw. hedging z wykorzystaniem pozycji przeciwstawnej to oszukiwanie samego siebie.
Spróbować jednak zawsze można :))

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 1,95% 2 194,00 2021-11-30 17:04:33
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.