Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  46,80 zł , zmiana od tamtej pory: -35,47%

Re: Lider rynku EKO ŻYWNOŚCI - sprzedaż za GRUDZIEŃ

Zgłoś do moderatora
Kluczowy będzie 1q 2021, po jego wynikach będziemy mogli przyjąć założenia i ocenić czy spółka nadal będzie rozwijać się r/r w tak dobrym tempie. Jeżeli zostanie utrzymane, rewelacja, mimo sporego pakietu utwierdzi mnie to w przekonaniu, że należy skupować dalej.
W 2q 2021 mają zostać zakończone prace dotyczące rozbudowy centrum logistycznego.
Idzie za tym więcej miejsca, nowe prdoukty = większa sprzedaż.
Obecnie rynek ekologiczny r/r rozwija się w tempie około 10% i jest to najszybciej rozwijający się rynek w polsce, zakadając, że BIP to dobrze zarządzany lider na rynku jego tempo wzrostów na przestrzeni 5 lat nie powinno średnio spaść poniżej 25%. Takie założenie daje nam około 700 mln przychodów.

2 mld jest możliwe, natomiast wymaga zmiany modelu biznesowego. Francja/Niemcy działają w ten sposób, że po całym świecie mają porozrzucane Swoje uprawy. BIP skupuje hurtowe ilości od producenta i pakuje w pod Swoim brandem.
Gdyby zmienili model i rozpoczeli produkcję Swoich upraw nie dość, że mogliby być dystrybutorami nadwyżki na całą EU to zwiększyli by marże netto o dwucyfrowy wynik. Zarząd jest inteligentny, sumienny i nastawiony na mocny rozwój (co pokazują oostatnie lata). Kto wie, może biorą taki wariant pod uwagę.

Pamiętajmy, że spółka od 2 lat wypłaca 50% dywidendy. Jeżeli w tym roku będzie to również 50% to będzie oscylowała na poziomie 1.4/1.6 zł. Co również daje drobny bonus każdemu posiadaczowi akcji. Teraz kwoty są drobne, ale za 7/10 lat zyski będą na zupełnie innym poziomie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET -2,58% 30,20 2021-11-30 16:39:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.