Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  43,00 zł , zmiana od tamtej pory: -27,91%

Re: Lider rynku EKO ŻYWNOŚCI - sprzedaż za GRUDZIEŃ

Każda spółka jest tyle warta ile mogą zapłacić za nią Inwestorzy.
W przypadku BIP trzeba by było dokonać wyceny porównawczej.
Że w Polsce nie ma 2 takiej spółki trzeba by było sięgnąć dalej do Europy.
Porównanie z Polskimi odpowiednikami w klasycznym biznesie czyli DINO czy EUROCASCH nie ma sensu. Po pierwsze, że tamte spółki to tylko sieci sprzedaży, niewiele same sprzedają i wytwarzają.
Przy BIP oprócz wyceny biznesu - czyli zwykłej analizy porównawczej, dodać należy wycenę BRENDU - a jest on ZNAKOMITY. I można by było się zdziwić ile jest wart.
Poza tym premia za bycie liderem branży, w którą bardzo ciężko wejść. Bo wiele firm przecież próbowało to zrobić.
Każdy market ma już półki ECO. Coraz więcej się tam tego sprzedaje.
Więc myślę, że wycena BIP sumując to jest bliższa obecnie 100 mln EUR niż 100 mln PLN.

Ale jak przyjdzie duży operator z USA czy EUROPY i będzie chciał wejść na POLSKI rynek to przecież sam nie stworzy struktur, brendu. Po prostu wystawi ofertę taką, że wszystkim lotki spadną i po prostu kupi BIP. O ile właściciele będą chcieli sprzedać.

Ale to wg mnie nie ten czas. Rynek czeka mega hossa. Wg mnie indeksy wybiją 4000 pkt na WIG 20 do 2 lat.

Ile będzie BIP wart wówczas... No cóż jeden Pan Bóg wie. Ale z pewnością tu będzie wiele emocji jeszcze i myślę, mega grube wyceny. Nie zdziwił bym się, jakby to nawet na 400 zł poleciało.

Kiedyś 1000 akcji to będzie olbrzymi pakiet.

Myślę, że za niedługo OFZ wyjdzie z BIP i wejdą z niego fundusze.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET 4,03% 31,00 2021-12-03 15:17:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.