Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,45 zł , zmiana od tamtej pory: 51,20%

Re: Kurła, mistrz, mistrz

Zgłoś do moderatora
Odnośnie szacunków to tylko jeśli ktoś nie umie liczyć... odnośnie otoczenia ciężko powiedzieć według mnie.

Z wypowiedzi było: "W lipcu i sierpniu spółka kontynuuje tendencje widoczne w wynikach za czerwiec, kiedy przychody były niższe o 14 proc. rok do roku. (...) Spodziewamy się korzystnego wyhamowania spadku przychodów. Myślę, że w dużej mierze będzie to związane z odbudowującym się popytem w Ukrainie".

Załóżmy jednak że będzie gorzej i już -20% w kazdym miesiącu r/r do końca roku, w takim wypadku przychody przebiją prognozę spółki (2550 mln $).

Załóżmy że będzie przez recesję/inflację w kolejnych miesiącach jeszcze gorzej od -20% w lipcu przez -23%/-26%/-29%/-32% do -35% w grudniu, wtedy przychody wyjdą 2400 mln $ - górne widły prognozy spółki.

Mogą oczywiście wyjść też lepsze scenariusze, ale to już wogóle nie ma co o tym pisać (albo oczywiście gorsze jak się coś złego na świecie wydarzy).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -0,51% 23,36 2022-12-01 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.