Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,93 zł , zmiana od tamtej pory: 89,25%

Re: Kupcy w Warszawie dogadali sie z Rządem

Dnia 2016-02-15 o godz. 12:27 ~dovado napisał(a):
> Potyn prowadzisz czarne PR i wybierasz wybiorczo Ja pisałem o zysku brutto 16 mln w 2016 r .
> A odpowiadajac Tobie i koledze zysk z Marywilskiej bedzie netto 4 mln w tym roku i nic tego nie zmieni nawet twoja cekawa ksiegowosc Zysk netto jest po odejeciu kosztu obslugi dlugu ( zaciagnieta porzyczki na rozbudowe i obsluga tez pojdzie w koszty w nastepnych latach).

"dovado" no teraz błysnąłeś mądrą wiedzą, że zaciągnięta pożyczka pójdzie w koszty w następnych latach. Moje zdanie jest inne, ale zostawmy to.
Nie prowadzę czarnego PR ale na Twój wpis:
Autor: ~dovado [94.254.145.*] 2016-02-11 11:42
Mozesz podac o jaki stary kredyt ci chodzi do splacenia 

napisałem:
Jako cieć nocny szukałem i znalazłem w nocie nr 14 Skonsolidowanego Rozszerzonego Raportu za I półrocze 2015 r. na str. 74
Tabela: Zobowiązania spółek Grupy Kapitałowej na dzień 30.06.2015 r.
Deutsche Bank PBC kwota do spłacenia - długoterminowa 6.501; krótkoterminowa 5.572; czyli razem 12.073; termin spłaty 28.08.2017 r. 
Opis tego kredytu jest w Prospekcie emisyjnym w pkt 22.1.2 na str 302 a w internecie na stronie: 
http://mirbud.home.pl/Files/Prospekt%20Emisyjny%20JHM%20DEVELOPMENT%20S.A.%20FINAL.pdf

W raporcie za IIIQ2015r. w nocie nr 14 na str. 74 jest tabela: Zobowiązania JHM DEVELOPMENT z tytułu kredytów i pożyczek według stanu na 30.09.2015 r. - nie jest to prawda bo są to zobowiązania Grupy Kapitałowej a nie JHM Development (sumy kredytów z tabeli są zgodne z bilansem Grupy Kapitałowej) - powinni to sprostować.
W tej tabeli jest: Deutsche Bank PBC kwota do spłacenia - długoterminowa 6.456; krótkoterminowa 5.165; czyli razem 11.621; termin spłaty 28.08.2017 r. To znaczy że w IIIQ2015 roku spłacili 452 tys. zł (11.621/452 w tym tempie to jeszcze ponad 7 lat).

No to teraz "dovado" pewnie zgodzisz się, że JHM na zysk Marywilskiej nie może liczyć przez kilkanaście lat (jak jeszcze Marywilska weźmie nowy kredyt na III etap rozbudowy).
W raporcie za IIIQ2015 r. na stronie 91 w tabeli podali, że wynik finansowy Marywilskiej 44 za okres od 01.01.2015 do 30.09.2015 r. wynosi 3.191 tys. zł.

później napisałem:
Czyli zysk w Marywilska 44 jest, choć nie taki jak podajesz, to JHM nie dostanie z tego nawet złotówki. 
A dlaczego to napisali w Raporcie za I półrocze 2015 r. na stronie 66, bo ponieśli nakłady inwestycyjne na rozbudowę w wysokości 6.230 tys. zł. + spłata kredytu 1.800 tys. zł. Daje to ponad 8 mln zł, więc sami potrzebują pieniędzy. To oznacza, że jak będzie zysk to nie może on pójść na dywidendę dla JHM, ale musi być przeznaczony na spłatę zobowiązań.
Czyli nie ma zysku z Marywilskiej dla JHM.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.