Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Re: Kto zabiegał o wstrzymanie KPO, a teraz biadoli, że wstrzymano KPO?

Zgłoś do moderatora
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, domagając się, by Komisja Europejska nie aprobowała krajowych planów odbudowy Polski i Węgier. Przeciwko tej inicjatywie głosowali eurodeputowani PiS. Reprezentanci PO w PE w większości wstrzymali się od głosu, a Nowej Lewicy - poparli rezolucję.

"PE przyjął rezolucję, by wstrzymać KPO dla Polski. Jak głosowali polscy eurodeputowani? - Forsal.pl" https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8413539,pe-przyjal-rezolucje-by-wstrzymac-kpo-dla-polski-jak-glosowali-polscy-eurodeputowani.html.amp

Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski otwarcie mówi o tym, że liczy na Komisję Europejską, że ta zablokuje wypłatę miliardów z KPO.

– Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen. Jestem dobrej myśli. KE będzie stawiała dodatkowe warunki, które będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – stwierdził prezydent Warszawy w weekend.

„... dopóki wygramy wybory”

Przypomnijmy – już w 2016 r. Trzaskowski był współautorem pierwszej rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. Dwa lata później przekonywał, że dzięki staraniom opozycji unijne pieniądze będą mrożone, dopóki... jego partia nie wróci do władzy.

– Dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko te pieniądze będą mrożone. W związku z tym jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone – przyznał w Radiu ZET (materiał wideo na górze artykułu).

Słowa te odebrane zostały jako ujawnienie ustaleń jego partii z urzędnikami z Brukseli. Wielu było zdziwionych „szczerością” polityka.

"Krajowy Plan Odbudowy. Rafał Trzaskowski wypiera się własnych słów i oskarża o manipulację. „Pieniądze będą mrożone, aż wygramy wybory” - tvp.info" https://www.tvp.info/60508723/krajowy-plan-odbudowy-rafal-trzaskowski-wypiera-sie-wlasnych-slow-i-oskarza-o-manipulacje-pieniadze-beda-mrozone-az-wygramy-wybory

Zdrada stanu, tak?