Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,25 zł , zmiana od tamtej pory: 170,40%

Re: KSG Agro zwiększył zysk netto o 348%

Zgłoś do moderatora
Przekazałem Państwa pytania do centrali i taką odpowiedź dostałem od pana Kasjanowa:

"Raport finansowy za III kwartał 2019 r. nie jest ostateczny względem wyników całego roku. Rolnictwo to ten sektor gospodarki, który ma charakter sezonowy, a także zależy od pogody. Na przykład, w ubiegłym roku zbiory słonecznika i kukurydzy zakończyły się wcześniej, wcześniej rozpoczęła się też sprzedaż. W tym roku żniwa zakończyliśmy dopiero pod koniec października.
Podkreślę raz jeszcze znaczenie, jakie ma dla firmy znaczne zmniejszenie obciążenia długiem. Przez 9 miesięcy tego roku spadło ono o 11,74 mln USD (26,5%). Daje nam to możliwość aktywnego rozwoju hodowli trzody chlewnej, stosowania innowacyjnych technologii, w skrócie zmniejszenie zadłużenia zapewnia znaczne obniżenie kosztów obsługi długu, a zatem jest ważnym warunkiem stabilnego wzrostu produkcji i wyników finansowych KSG Agro.
Jeśli chodzi o kontrakty eksportowe, mówiliśmy już o wzroście sprzedaży w tym roku. Ale nie staramy się sprzedawać bezpośrednio z pola - dostosowujemy ziarno do odpowiednich parametrów jakościowych, więc nie cała sprzedaż eksportowa może zostać uwzględniona w bilansie pierwszych 3 kwartałów roku.
Zysk operacyjny będzie rósł wraz ze spadkiem kosztów produkcji, co jest niemożliwe bez inwestycji w nawozy, w innowacje - i taką drogą idziemy restrukturyzując zadłużenie".

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KSGAGRO -1,74% 3,38 2021-01-15 17:00:00
2020-11-12
Wyniki finansowe
2020-08-20
Wyniki finansowe
2020-06-03
Update on the audit for 2019
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.