Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: KRC - czy ktos wiec cos wiecej co sie dzieje ze akcje spolki leca

Zgłoś do moderatora
Tak, choc do tej pory moze byc roznie z kursem,
Mysle ze takim terminem juz napewno powinien byc rok 2013-2014 bo do tego czasu ceny DPR sie powinny ustabilizowac, z segregacja smieci tez powinno byc dobrze do tego czasu, bo juz jest projekt ustawy dotyczacy zmian w przepisach, ceny wywozu wzrosna z 6 zł na nawt na kilkanascie złotych ale skonczy sie wyrzucanie do lasow, i firmy beda mialy wiecej obowiazkow m. in. dotyczasymi segregacji..
Kilka czynnikowt ktore w tej chwili sciagaja kurs
niskie ceny DPR,
brak stłuczki, szczegolnie ze krec chce przetwarzac 200 tys ton a obecnie to kilkadziesiat tys. Wiec nie tylko uruchomienie nastepnego zakladu moze byc problemem ale tez dostarczenie odpowiedniej ilosci sluczki.
Natomiast do tego czasu jezeli wszystko sie ustabilizuje to powinno sie to wszystko nałożyć i bedzie wreszcie prawdziwy zysk netto. Piszac o czynnikach chodzi mi o wzrost przychodow i ceny dokumentow potwierdzajacych, bo to one mają głównie przełożenie na rentowność spolki.
Czytalem gdzies ze dla kreca roznica w cenie DPR 70 złotych to 1 mln złotych, przy tamtych przychodach, jezeli spolka planuje kilkakrotny wzrost przychodow, to widac na jaka skale moze dojsc do wzrostu zyskow. W ubieglym roku przychody wynosily 18 mln a w 2013 mozliwe jest do zrealiowania 100 mln przychodow. Skoro spolka jak miala jeszcze 15 mln przychodow potrafila ponad mln złotych zarabiac to ile bedzie mogla zarobic jak jej przychody wzrosna do 100 mln, Nie wspominajac co by sie dzialo gdyby ceny DPR doszly do cen z Europy zachodniej i weszly limity CO2, ktore UE forsuje. Wtedy takze huty zaczna ostrzej miedzy soba konkurowac.

Do tego czasu moze byc jednak roznie, patrzac na wycene malych i srednich spolek, widac ze ceny spolek generalnie sa bardzo tanie i furory nie robi c/wk 1.36 i cena do zysku 200, tym bardziej ze nie kazdy wie ze spolka pozyskala w tym roku 7,6 mln dotacji i 5 mln kredytu z czego 3 mln bezwrotne co przy kapitalizacji 55 mln stanowi prawie 20 % wartosci spolki, dlatego ja bym narazie kupowal male pakiety starajac sie lapac dobre ceny, a zaczal kupowac wieksze ilosci jak bedzie widoczna zmiana trendu. Tak czy inaczej generalnie do spolki jestem b. pozytywnie nastawiony ale w krotkim terminie nie oczekiwałbym jakichs duzych wzrostow. W tej chwili moj porfel kreca to jakies 15%, natomiast staram sie obserwowac spolke i docelowo moze bede mial 50-70, jezeli bede widzial ze zaczyna sie cos dziac,
.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KREC 0,00% 22,60 2022-07-05 14:45:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.