Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  20,54 zł , zmiana od tamtej pory: -30,33%

Re: Kopalnia Pokój pierwsza na liście Morawieckiego...

Zgłoś do moderatora
Dnia 2020-01-24 o godz. 20:56 gwito1 napisał(a):
> Steve nie sądziłem że dożyje tego dnia ale pierwszy raz muszę się z tobą zgodzić... Zgazowanie węgla to świetna sprawa podobnie jak wiatraki czy ogólnie OZE. Nie można również się nie zgodzić z tobą jeśli chodzi o proces produkcji stali i zapotrzebowanie na węgiel koksowy i koks których producentem jest JSW...
> > Tyle że zarówno zgazowanie węgla oraz produkcja stali nie wykluczają scenariusza o którym wspomniałem. Za import węgla odpowiadają państwowe spółki i agencje i rząd doskonale zdaje sobie sprawę że skali zjawiska tak samo jak zdaje sobie sprawę z obciążenia jakie państwowe górnictwo stanowi dla energetyki. Nadwyżka prawie w całości pokrywa się zeszłorocznym importem z Rosji. Za Chile wybory i do tego czasu rzadna konkretną decyzją nie zostanie podjęta. Ale tuż po wyborach ruszy proces likwidacji gornictwa na Śląsku. I nie jestem temu przeciwny bo ekonomii nie da się oszukać. Jednakże nie podoba mi się retoryka rządu i prezydenta dotyczącą sytuacji górnictwa. Zaklinanie rzeczywistości nie nie dało i ekonomia upomina się o swoje. Tyle tylko że część górników może poczuć się oszukana a to będzie woda na młyn związkowców. Obawiam się że dojdzie do ostrej konfrontacji i jedynym wyjściem z sytuacji będzie bankructwo górnictwa. Największym błędem tego rządu jest lansowanie się na obrońców państwowego górnictwa podczas gdy jedynym uczciwym rozwiązaniem było wpuszczenie prywatnego kapitału. Należało pozwolić polskiemu górnictwu walczyć o rynek i onkurować z zagranicznym węglem. Zamiast tego stworzono parasol z energetyki a jedynego sensownego inwestora pogoniono na cztery wiatry (Praire).
> > Za kilka lat może się okazać że jedynymi kopalniami w Polsce są Bogdanka, Silesia oraz część dzisiejszego JSW....

Hm...znam twoją sympatię do prywatyzowania...Huty też są prywatne (Mittal) i biorą ,a jakże.węgiel Putina(chyba ze 3 lata temu KGB-ista wygrażał że zaleje nas węglem),który daje ceny dumpingowe(dlatego elektrownie nie chcą brać nawet już zakontraktowanego węgla z polskich kopalń),bo współpracuje z Niemcami żeby doprowadzić do bankructwa właśnie polskiego górnictwa bo Niemcy chcieliby mieć te złoża gdyby ich ludzie znowu tu rządzili,a sami Niemcy przez Unię wymyślili ograniczenia "bo CO2". Czyli walą w nas z dwóch stron,bo uważam że chodzi Niemcom o ten węgiel.Tak jak pisałem może to być dla nas paliwo na 10 mileniów i trzeba tego pilnować zanim wdrożą nową technologię,ale ważne też żeby nie doszło do buntu w górników i kosztów społecznych,trzeba będzie to jakoś przetrzymać i będzie to trudne.A PREIRE?Dobre...Oddać taki majątek Australijczykom?Pamiętasz za ile im to
puścili ? 10 baniek! 220 mln ton koksowego! Niestety,jak zwykle : nie ma sensu to co piszesz...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW -2,98% 14,31 2020-02-25 17:04:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.