Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Konkurencja również chwali się najlepszym zakładem w Europie...

Zgłoś do moderatora
Oszalałeś?!:)

jakby konkurencja miała do 50 mm to biznes w ogóle by się nie opłacał bo znaczy, że w odpad idzie 70-80 %towaru. Gratuluję zrozumienia tematu;)

Konkurecncja ma takie same maszyny jak Krynicki - Rhenus, Pol-Am-Pack, Silesia Recycling, DSS. Maszyny separują szkło do wielkości 8 mm. Są na rynku maszyny które separuja poniżej tych wartości - Binder+co, BTW Binder, Mognesen, S+S ale nikt tego nie stosuje bo koszty zakupu i energii są zbut duże w stosunku do benefitów. Poza tym tak drobne szkłe jest kłopotliwe z punktu widzenia analizy jakościowej w hutach - kto to będzie badał. Tak drobną granulację da się posortować, ale już nie tak wydajnie. Jeśli inwestycja jest dotowana, jak u Krynickiego, to może się to i opłaca (choć wątpię), ale normalnym trybem rynkowym nie ma to sensu. Dziwię się tym dotacjom, bo wg prawa europejskiego duże firmy *(koncerny globalne) nie mogą się ubiegać o dotacje ale z drugiej strony za pieniadze unijne tworzy się monopol. Niby innowacyjne technologie a kupowane za pieniadze podatników kompletne systemy. Mysli technicznej Krynickiego tam w ogóle nie ma. Ten dział badawczo rozwojowy - na zdjęciach przy otwarcu Pełkiń- to zwykle labnoratorium - stół podświtlany do analizy zanieczyszczeńę szkle. Niezły kabaret.... Co to za technologia któą odryła mała firma bez żadnego zaplecza? Chyba powinni opatentować procedury wniosków o dotacje, albo lepiej zdradzić kontakt:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KREC 0,00% 22,60 2022-06-29 11:19:15
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.