Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,23 zł , zmiana od tamtej pory: 43,09%

Re: Komunikacja spółki z inwestorami giełdowymi nadal szwankuje

Zgłoś do moderatora
Oj Zarządzie, Zarządzie - nie dość, że 8 listopada nie spałem do 24, no bo czekałem na raport, to na dodatek się okazało, że ważne informacje Zarząd podał w piśmie Pani Prezes zawieszonym wyłącznie na stronie internetowej, na który wpadłem dopiero dziś.
Z listu wynika, że choć roboty na mieszkaniach w Koninie i Łowiczu zostały zakończone, to jednak nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie, więc sprzedaży też jeszcze nie można u notariusza dokonywać. Mają być dopiero w połowie listopada. Notariusz będzie mógł sporządzać umowy jak pozwolenie na użytkowanie będzie prawomocne a to będzie 2 dodatkowe tygodnie od wydania. No to czasu na akty notarialne będą mieć tylko w grudniu. Czy zdążą ze sprzedażą ?
I jaka ta sprzedaż może być ?
w Koninie na 144 mieszkania umów przedwstępnych jest 40% czyli około 57 mieszkań.
w Łowiczu na 25 mieszkań umów przedwstępnych jest 65 czyli około 16 mieszkań
do października sprzedali 84 mieszkania
za listopad i grudzień mogą sprzedać maksymalnie 30 mieszkań
Razem to daje 57 +16 + 84 + 30 = 187 mieszkań
W 2015 roku sprzedano 195 mieszkań.
Śmiało można powiedzieć, że sprzedaż mieszkań w 2016 roku będzie zbliżona do sprzedaży mieszkań w 2015 roku.
A czy jest szansa na sprzedaż w 2017 roku 300 mieszkań ? Moim zdaniem Zarząd powinien jeszcze w grudniu zastanowić się nad powtórną korektą prognozy na 2017 rok.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.