Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,71 zł , zmiana od tamtej pory: -34,14%

Re: kolejna nieruchomosc

Zgłoś do moderatora
OK, czyli sytuacja jest taka że do końca 2022 salon będzie na Waszyngtona, wątpię żeby udało im się w tym czasie wybudować nowy na Puławskiej, dwa lata to minimum (chyba że nie informując zdobyli już wszystkie pozwolenia, ale wątpię). Prawdopodobnie w 2023 Marvipol wynajmie im na kolejny rok, ewentualnie tymczasowo przeniosą się na Wawelską.
Puławska to świetna miejscówka, obok salonu Volvo i Lexusa. Już w 2018 mieli pozwolenie od JLR na budowę salonu podobnego do tego w Gdańsku, 28 miejsc na ekspozycji, 10 stanowisk serwisowych. Salon na Waszyngtona jest zbyt mały, ekspozycja na 10 samochodów, serwis 8 stanowisk, na palcu brakuje miejsca dla klientów.  
Co do wartości w księgach, to BAC ma użytkowanie wieczyste działki/działek za 5mln, nie wiem czy w tych 5mln nie ma działki pod iMotors. W 2018 salon na Waszyngtona był remontowany, więc pewnie między 5-10mln jest warty w księgach. Dla Marvipolu tylko działka ma wartość, budynek jest do wyburzenia. Użytkowanie wieczyste nie ma znaczenia, mieszkania łatwo przekształca się na z u.w. na własność, nie ma to wpływu na cenę sprzedaży m2 mieszkania.
PS. Pluto, jedna się zbytnio nie myliłem, innej działki nie było.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BAHOLDING -0,11% 0,47 2023-03-21 09:42:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.