Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,70 zł , zmiana od tamtej pory: 16,31%

Re: Klasyczna dystrybucja papieru

Zgłoś do moderatora
Marża brutto na sprzedaży z 3 ostatnich lat bez 2020 to 6.068 %. Niestety dla Torpolu tegoroczna marża netto to aż 16.18 % i może jeszcze wzrosnąć. W takim wypadku spółka musiała by zapłacić niewyobrażalne 50 % podatku od 10.11 % z 1.092 mld zł przychodów. To jest 55.234 mln zł czyli 2.4 zł na każdą akcję! Z tego wynika że po wprowadzeniu tego podatku spółka nie wypłaci dywidendy lub będzie ona w wysokości 0.5-1zł na akcję zamiast rekordowych 3.5 lub nawet 4 zł. Mam tylko nadzieję że po zaskarżeniu tej haniebnej ustawy do TK to złodziejskie państwo będzie musiało oddać co do grosza całość z tej ukradzionej kwoty. Jak ustawa przejdzie Torpol będzie poniżej 11 zł jak ustawa zostanie odrzucona i dojdą nowe kontrakty to 20 zł w zasięgu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TORPOL 2,47% 18,26 2022-12-06 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.