Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,41 zł , zmiana od tamtej pory: 11,47%

Re: Już chyba czas na mijankę kursu z Eneą ? :)

Zgłoś do moderatora
Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych k. Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. Sama Elektrownia Kozienice zwiększyła moc zainstalowaną o 1/3 – do poziomu ponad 4 tys. MW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju.
enea.pl

A teraz zobacz ile EBITDY generuje Enea Wytwarzanie. Uczestnictwo Enei w kolejnym bloku energetycznym to dla Enei straty? Po wynikach tego nie widać. A i po 3 kwartałach 2019r. EBITDA segmentu Wytwarzanie wyższa niż po 3q2018r. Enea ma też Bogdankę, gdzie do Ostrołęki jest mniej jak 300 km... Co to za odległość?

Czas pokaże czy to będzie opłacalne dla Enei i Energi - pamiętajmy też o rynku mocy, na który złożą się wszyscy! Ja tam się cieszę, że mam Energę bo i w tym roku FW Przykona odda sporo mocy no i dodatkowo wygrała aukcję OZE. Ceny energii dużo wyższe niż w czasach gdy kurs podszedł prawie pod 30 zł...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 0,24% 8,26 2020-06-05 17:03:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.