Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,30 zł , zmiana od tamtej pory: -14,46%

Re: jest info - kolejne finansowanie 20mln od HP

Zgłoś do moderatora
Honey Payment idzie na NewConnect

Odwrotne przejęcie giełdowego Maksimusa ma być poprzedzone rundą finansowania na 20 mln zł.

 
Spółka technologiczna zawarła umowę inwestycyjną z JR Holding, dzięki czemu ma zadebiutować na NewConnect drogą odwrotnego przejęcia notowanego dystrybutora materiałów budowlanych Maksimusa, którego większość akcji posiada wspomniany JR Holding i prezes January Ciszewski.
 
– Debiut na NewConnect zwiększy naszą rozpoznawalność i ułatwi konkurowanie na globalnym rynku o miano najlepszej multiaplikacji finansowej – stwierdził prezes Honey Payment Grzegorz Szulik.
Wspomniana firma zamierza stworzyć ekosystem usług, które łączyć ma jedna aplikacja – DotBee. W ten sposób marka ma zyskać lojalnych klientów. – Dziś oferujemy już m.in. usługi ubezpieczenia turystycznego, opłat za parking czy bilety w komunikacji miejskiej, częściowy zwrot środków za zakupy (cashback), kartę płatniczą oraz kilkanaście dodatkowych usług. Nie poprzestajemy na tym i zamierzamy systematycznie wdrażać kolejne, współpracujemy w tym temacie z kolejnymi partnerami – wyjaśnia prezes Honey Payments.
Co ciekawe, w tym momencie część usług oferowanych w aplikacji jest bezpłatnych. – Póki co część funkcjonalności naszej aplikacji DotBee jest darmowa, a część płatna. Aktualnie mamy ponad 0,5 mln klientów i szacujemy, że do I kw. 2023 r. dobijemy do 1 mln. Chociaż oczywiście potrzebujemy efektu skali, to osiągane przez nas marże z różnych produktów wahają się od 3 proc. do nawet 20 proc. i widzimy tu potencjał do dalszego rozwoju – zauważa Szulik.
Szacunkowa wycena nowego podmiotu sięga około 400 mln zł. Przed odwrotnym przejęciem, do którego przygotowania się Honey Payment ma jeszcze nieco ponad miesiąc, ma być przeprowadzona kolejna runda finansowania. – W tym roku odbyła się już jedna runda finansowania, w ramach której pozyskaliśmy od kilkunastu inwestorów 11 mln zł. Przed odwrotnym przejęciem planujemy przeprowadzić jeszcze jedną rundę finansowania, z której chcemy pozyskać na rozwój 20 mln zł – podsumował Szulik. W przyszłości celem firmy jest m.in. wyjście na rynki zagraniczne, także poprzez przejęcia. Rozmowy na ten temat mają toczyć się także z krajowymi podmiotami.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MAXIMUS 0,00% 7,10 2023-01-27 13:16:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.