Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,00 zł , zmiana od tamtej pory: 76,00%

Re: Jednak będzie dywidenda 1 grosz na 1 akcję.

Zgłoś do moderatora
Stanowisko Zarządu
Zarząd JHM Development podtrzymuje plan przeznaczenia 20-30 proc. zysku za 2015 r. na wypłatę dywidendy - poinformował PAP Sławomir Siedlarski, członek zarządu spółki ds. finansowych.
„Potwierdzam, że zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu podjęcie uchwały o wypłacie dywidendy za rok 2015 na poziomie 20-30 proc. zysku netto” - powiedział PAP Siedlarski.

Z tej wypowiedzi istotnie nie wynika, czy chodzi o zysk jednostkowy Spółki czy o skonsolidowany Grupy Kapitałowej. Więc przychylam się, że poczekajmy. 
Tak na marginesie wypłacenie po 5 groszy na akcję to 3 460 000 zł a Spółka ma zysk netto tylko 3.043.660,17 zł. a to by znaczyło, że musieliby dołożyć z zysku lat ubiegłych.
A może Pan Siedlarski uściśli swą wypowiedź dodatkową informacją o tym co miał na myśli mówiąc "zysku za 2015".

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JHMDEV 0,00% 1,76 2019-12-16 16:23:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.