Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,38 zł , zmiana od tamtej pory: -10,96%

Re: Jaką wysokość dywidendy obstawiacie

Zgłoś do moderatora
Tu ulicy nie ma. Zostali dawno wyleszczeni z akcji. Free float około 5% tak więc na większą aktywność tu na forum bankier bym nie liczył. Ktoś tu już wcześniej pisał, że dywidendy duże bo i akcjonariat większościowy spory jak na spółkę giełdową. Myślę, że dywidenda będzie szokująca nawet ponad 20% tak aby przyciągnąć akcjonariuszy i wywindować cenę akcji na ponad 20 zł. Wtedy nastąpi punkt krytyczny, którego nikt nie zna nawet zarząd kiedy ktoś z większościowych przedłoży zysk z akcji ponad zysk z corocznej dywidendy, która przy cenie np. 20 zł za akcję będzie około 5 razy mniejsza i wyniesie w kolejnych latach powiedzmy te 5% co i tak na naszej GPW czyni tą spółkę bardzo atrakcyjną. Wystarczy spojrzeć ile spółek nie płaci wogóle dywidendy a ile płaci mniej niż 3%. Ludzie mają też w pamięci kółkowiczów, szortowiczów i inną spekułę czy dodruk akcji dla swoich. Są po prostu zmęczeni i szukają spokojnych, dających dywidendę spółek, prężnie od paru lat się rozwijających i dobrze rokujących na przyszłość. Pozdrawiam. : )

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EDINVEST 0,52% 3,90 2021-10-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.