Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,36 zł , zmiana od tamtej pory: -12,68%

Re: Izrael: Spray do nosa ostatecznie rozwiąże kwestię COVIDA?

Zgłoś do moderatora
Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez dr Richarda Wellera sugerują, że innym, korzystnym efektem działania słońca jest zwiększenie wytwarzania tlenek azotu w organizmie. Główną rolą tego gazu jest rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie kontrola ciśnienia krwi. Skóra ludzka zawiera wysoki poziom azotanów, które pod wpływem promieniowania ultrafioletowego przetwarzane są na tlenek azotu.
Nadciśnienie tętnicze jest jednym z czołowych przyczyn przedwczesnej śmierci ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu i chorób serca. Nawet nieznaczne obniżenie ciśnienia tętniczego w ogólnej populacji przyczyniłaby się do zmniejszenia tego ryzyka i wygląda na to, że słońce może w tym pomóc.
Produkcja tlenku azotu w wyniku promieniowania ultrafioletowego pomaga wyjaśnić dotychczasowe zagadki, na przykład fakt że średnia wartość ciśnienia tętniczego u mieszkańców Wielkiej Brytanii jest niższa latem niż zimą czy to, że osoby mieszkające bliżej równika mają niższe ciśnienie od tych zamieszkujących wyższe szerokości geograficzne.
Wyniki innych badań zdają się potwierdzać korzystne działanie słońca i wskazują na to, że osoby zażywające więcej kąpieli słonecznych cieszą się dłuższym życiem od tych na co dzień unikają ekspozycji.
Z ankiety przeprowadzonej w 1990 r. na 30 tys. Szwedek wynika, że im więcej się opalały w tamtym czasie tym mniejsze było ich ryzyko zgonu 20 lat później. Kobiety, które opalały się najwięcej miały aż o połowę mniejsze ryzyko śmierci od tych które całkowicie unikały słońca. Podobne rezultaty uzyskano w innych skandynawskich badaniach.

Skoro tlenek azotu działa przeciwwirusowo, to może to tłumaczyć też fakt, dlaczego rozprzestrzenianie covid-19 czy grypy hamuje latem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -0,80% 9,92 2021-10-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.