Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,34 zł , zmiana od tamtej pory: -26,97%

Re: Inwestorze - prosimy o merytoryczny komentarz wynikow :-)

Zgłoś do moderatora
Moja opinia o wynikach w kilku punktach tak na szybko:
1. Najważniejsze wg mnie to marża brutto na sprzedaży- wysoka bo 12,8%. Zobaczymy czy się utrzyma w kolejnych kwartałach. ( Ja zakładam spadek do jakiś 11% ale kto wie może się utrzyma)
2. Przychody jak na IQ też wysokie. W kolejnych kwartałach powinny być bardzo wysokie, szczególnie w III-IVQ powinno być ponad 500 mln w każdym kwartale.
3. Cash flow jak na IQ całkiem OK. Moim zdanie te 170 mln na minusie na Cash Flow operacyjnym w 2021, co prognozuje Ipopema, mało prawdopodobne bo GDDKiA szybko płaci, a poza tym na kolejne kontrakty powinni dostać zaliczki, w tym na S11 Obowdnica Olesna, A18 odcinek 4, Obwodnica Poręby i Zawiercia, S11 Koszalin Bobolice- jak policzyć 10% zaliczki na każdy to wyszłoby około 140-150 mln.
4. Koszty zarządu pod kontrolą w IQ2021 istotnie niższe niż w IVQ2020 i tylko niewiele wyższe od tych w IQ2020.
5. One off na ponad 10 mln podniósł zysk netto w IQ.
6. Otwarcie gospodaki po Covid powinno od III-IVQ istotnie poprawić wyniki Marywilskiej i Ostródy co powinno dodać te kilka mln do zysku kwartalnie od III może IVQ.
7. Sporo nowych kontraktów podpisanych w IQ otwiera drogę do moim zdaniem 2 mld przychodów w 2021 ale żeby to było bardziej prawdopodobne muszą szybko uzyskać ZRID na dwóch kontraktach drogowych (Obwodnica Poręby i Zawiercia i S11 Koszalin Bobolice) i pewnie pozyskać jeszcze kilka szybkich kontraktów na budowe hal magazynowych.
8. Waloryzacja cen w kontraktach- warto zobaczyć jak współczynniki poszły do góry co oznacza że w kolejnych miesiącach Mirbud/Kobylarnia będą dostawać więcej za wykonanie prace:
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/41440/Waloryzacja-a-zmiany-cen-na-rynku-nowe-dane

To tak na szybko.

Czekamy teraz na podsumowanie maja 2021 i czerwca 2021 żeby już wstępnie ocenić IIQ2021.
Wycena Mirbud na GPW dalej wydaje się że nie oddaje obecnej wartości ale wiadomo że Mirbud musi dalej budować zaufanie żeby wycena dalej szła do góry. Jednorazowo dobre wyniki to jak na razie za mało żeby być wycenianym jak Budimex.

Moim zdaniem powoli Mirbud rośnie w oczach inwestorów i powinno się to przejawić większym zainteresowanie akcjami Mirbud na GPW.
Tak naprawdę Mirbud i Erbud teraz rosną na spółki budowlane bardzo wyróżniające się na rynku budowlanym (ze spółek notowanych na GPW). Rosną im przychody i zyski zdecydowanie więcej niż średnio na rynku. I wydaje się że ten trend powinien być kontynuowany w całym 2021.
A jak będzie to zobaczymy.

Kolejne wyniki chyba dopiero pod koniec sierpnia. Czas na trochę wakacji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MIRBUD -0,89% 3,90 2021-10-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.