Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: INFO UMOWA 1750000 Euro

Zgłoś do moderatora
kolejna kasa dla Krysi:
Krynicki Recykling S.A. – lider polskiego rynku odzysku stłuczki szklanej – rozpocznie prace nad technologią automatycznego usuwania szkła z zawartością ołowiu ze szkła opakowaniowego, np. szkło kineskopowe. Projekt ten otrzymał właśnie 3,69 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 1.4 Wsparcie na prace badawcze i rozwojowe oraz wdrożenie wyników tych prac). Prace badawcze realizowane będą w nowym centrum Badawczo-Rozwojowym Spółki w Pełkiniach na Podkarpaciu.
Badania Spółki dotyczyć będą możliwości przemysłowego oczyszczania szkła z zawartością ołowiu na materiale o granulacji powyżej 10 mm. Problem powyższych odpadów jest ogromny, gdyż przyjmuje się, że procent zawartości ołowiu w szkle opakowaniowym z roku na rok rośnie w sposób wykładniczy. Stanowi to olbrzymie zagrożenie, a zarazem wyzwanie dla branży odzysku szkła opakowaniowego.

- W 2010 roku w Polsce społeczeństwo zebrało około 280 000 ton szkła, co oznacza, iż przy obecnej tendencji występowania w odpadach szklanych szkła zawierającego ołów, szkło, które trafi z powrotem do ręcznego oczyszczania lub na wysypiska śmieci, to około 20%. Coraz bardziej powszechnym staje się problem zanieczyszczenia szkła trafiającego do odzysku ołowiem, pochodzącym głównie z odpadów szkła kineskopowego, jak również szkła kryształowego. W wyniku tego, coraz większe ilości odpadów szklanych mogą stać się niezdatne do odzysku, jeśli nie zostaną poddane separacji, która odrzuci szkło zawierające niebezpieczny dla zdrowia ołów – mówi Adam Krynicki, Prezes Zarządu Krynicki Recykling S.A.

- Szkło opakowaniowe zawierające ołów np. w szkle kineskopowym nie może być stosowane do produkcji opakowań dla dzieci, tzw. opakowań baby food. O-I Jarosław jest największym producentem szklanych baby foodów w Europie, zatem eliminacja ołowiu ze szkła jest ze wszech miar pożądana – mówi przedstawiciel Huty Szkła w Jarosławiu, należącej go koncernu O-I (Owens-Illinois)

Do tej pory testy na zawartość ołowiu w szkle opakowaniowym były przeprowadzane jedynie na wybranych próbkach materiału w hutach. Nie było jednak możliwości sprawdzania czystości szkła na poziomie technologii jego odzysku. Tak więc opracowanie w ramach projektu Krynicki Recykling S.A. technologii separacji szkła z zawartością ołowiu na poziomie odzyskiwania szkła po raz pierwszy umożliwi zagwarantowanie jego najwyższej jakości, w tym gwarancji „Pb free" (pozbawiony ołowiu).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KREC 0,44% 22,70 2022-07-06 13:23:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.