Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  57,36 zł , zmiana od tamtej pory: -44,21%

Re: Ile mln zł będzie musiał zawiązać balon Alior

Zgłoś do moderatora
W pierwszej połowie 2021 roku Alior Bank sprzedał kredyty mieszkaniowe za około 1,6 mld zł, a w samym drugim kwartale było to 901 mln zł, oznacza to wzrost o 21 proc. kdk i o 35 proc. rdr.
Te 150mln to drobne dla Alior. A rezerwy zawiązane na poczet ryzyko, za zrealizowane umowy wracają do zysków operacyjnych i w efekcie w sprawozdaniu finansowym na koniec roku zaliczone są w aktywa spółki.
Czy to trudno zrozumieć, że bank może mieć większe zyski niż są założone.

Pozdrawiam akcjonariuszy Alior

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR -1,23% 32,00 2022-05-20 17:01:05
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.