Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  112,40 zł , zmiana od tamtej pory: -20,82%

Re: Grupa Amica podsumowuje trzy kwartały 2021 roku

Zgłoś do moderatora
Elzab? Tam ponad 75% akcji jest w rękach jednego akcjonariusza (COMP), który traktuje Elzab jak dojną krowę. Amica jest "normalną" spółką w którą inwestuje wiele funduszy inwestycyjnych.

Stalprodukt - prześledź sobie wykres cen akcji o 2014 roku. Cena zmieniała się na przestrzeni tych lat wielokrotnie jak każdej innej spółki na GPW. W chwili obecnej jest w dołku - przyjedzie czas, że się odbije (w tym roku była już wyceniana na ponad 400 zł i kiedyś wróci do tych poziomów).

Warto zwrócić uwagę, że Amica w przyszłym roku ma przeznaczyć ponad 100 mln na inwestycje! To może przełożyć się na mniejsze zyski i mniejszą dywidendę w przyszłym roku. Może to "wystraszyć" część inwestorów i spowodować, że cena akcji jeszcze trochę się obniży.

Nie jest to spółka na inwestycję krótkoterminową. Tu chodzi o to, żeby kupić ją za 100 zł a za trzy/cztery lata sprzedać za 200 zł. Spółka może jeszcze spaść (max do 95 zł - linia oporu). Niżej już nie pójdzie; w dłuższej perspektywie zapewne się zwróci (a w międzczasie wypłaci mniejszą lub większą dywidendę).

 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA 1,48% 89,00 2022-05-26 15:38:47
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.