Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  18,40 zł , zmiana od tamtej pory: -16,30%

Re: Gratulacje dla wyleszczonych

Zgłoś do moderatora
Owszem, miejsca na nowe terminale PoS jest coraz mniej. Ale sam terminal to akurat koszt dla operatora sieci (subsydia). IMO rynek będzie dalej rósł ze względu na zastępowanie gotówki przez płatności elektroniczne i naturalny wzrost wolumenów transakcji. W tej chwili płatności gotówką/kartami to ok. 50/50 i można się spierać, czy za 5 lat to będzie 25/75 czy tylko 40/60, ale odwrotu nie ma bo karty są po prostu wygodniejsze i tańsze niż miedziaki i banknoty.
Co do wyceny, Polskie ePlatnosci działają w modelu abonamentowym i takich firm po prostu nikt nie sprzedaje za 5 razy EBITDA bo to jest stabilny, powtarzalny cash flow, to prawie tak jakbyś sprzedawał spółkę która płaci co roku 20% dywidendę bo jest za droga... zobacz np. na IAI (wycofany z giełdy przy mnożniku ok. 20) czy Livechat, przykładów jest zresztą dużo więcej.

 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OPTEAM 1,99% 15,40 2021-10-18 13:58:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.