Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,10 zł , zmiana od tamtej pory: 8,68%

Re: Gdzie się podziały tamte... akcje?

Przeanalizowałem sobie liczby, fakty i według mnie Maciej Łaś jest jednym ze słupów - tak samo jak JC ma duże udziały w All In Games, co wiadomo może być przypadkiem.

Moja teoria jest taka, że w sierpniu akcje Moonrock zostały rozdysponowane na 14 osób, co daje ok. 4,85% na głowę (6521522 dzieli się na 14 bez reszty). Część akcji poszło do zarządu Blumeranga, a część do osób powiązanych z Columbus Energy (zakładam, że wstępna umowa między JC a Columbus była dużo wcześniej niż 9 października), lub w jakiś inny sposób powiązanych ze sprawą, jedną z tych osób byłby Maciej Łaś. 15 kwietnia pewna osoba postanowiła zrealizować zysk i sprzedać jednej z pozostałych 14 osób swoje akcje - 4,85 * 2 = 9,7% nieco mniej niż posiada Pan Maciej Łaś, ale w liczbach bezwzględnych jest to tylko różnica 12854 akcji, co jest wartością, którą można było wcześniej skupić bezpośrednio z rynku.

Więc wydaje mi się, że już w tej chwili Pan January razem z Columbus i innymi wspólnikami może mieć niejawnie > 50% akcji na spółce. A dodruk akcji o którym mówiłem na początku, wynikał bezpośrednio z umowy między JR Holding a Columbus Energy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BLUMERANG 6,05% 13,15 2021-10-15 17:03:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.