Forum Ubezpieczenia i emerytury

Re: gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie

jakis rok temu mialem podobny dylemat, poniewaz pzu mialo kosmiczne ceny polis, a ja chatke kupilem, nie to zebym polecal ta firme, bo nie wiem, czy nie bedzie problemow, jak cos sie stanie, ale najtaniej mieli w hestii, w miare duzo ryzyk. i ubezpiecz sie od OC w zyciu prywatnym, to kosztuje okolo 30 zl, na 200000, jak komus cos zrobisz (zalejesz mieszkanie sasiadowi, pies go pogryzie, czy cos, dziecko cos zmajstruje, przywalisz w cos rowerem) to ubezpieczyciel to pokrywa. szukalem w wielu firmach, porownywalem ceny i tam mi w miare ok wyszlo. aha - wazna uwaga: wybierz ubezpieczenie czesci ruchomych wg ceny odtworzeniowej a nie rzeczywistej, skladka kosztuje wiecej, ale mozesz obnizyc wartosc ubezpieczenia, zeby sie zmiescic w danym przedziale cenowym skladki. w ubezpieczalni dobry agent tobie wyjasni, dlaczego tak,a nie odwrotnie. mnie zrobiono w bambuko troche, ale w tym roku, jak bede polise odnawial, to podpisze wg odtworzeniowej. co do porownywarek, to szkoda czasu, tylko kilka firm, ale przez nie poznasz, ze rozpietosc cen polis jest ogromna!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl