Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  115,45 zł , zmiana od tamtej pory: 1,99%

Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem

Zgłoś do moderatora
Złoto i srebro są środkiem płatniczym minionej epoki. Owszem kruszce te mają swoją wartość i to niemałą, ale chyba bardziej należy je postrzegać jako surowiec (ewentualnie jako środek przetrzymania wartości i energii potrzebnej do pozyskania czystej postaci surowca). W sytuacji, gdy w minionym i bieżącym wieku rozwinęły się platformy inwestycyjne oparte na dużych centrach obliczeniowych połączonych szybkimi łączami światłowodowymi, wartością stała się sama energia potrzebna do utrzymania takiej infrastruktury - pieniądz jest tu już wartością czysto umowną, elementem pośredniczącym. Nawet Bitcoin bez takiej infrastruktury i energii nie ma racji bytu. Wartość takich surowców jak srebro i złoto należy postrzegać jako depozyt wielopokoleniowy (perspektywa czasu 1rok - 10 lat może być zbyt krótka). Wycena KGHM może tutaj być podyktowana relokacją fiducjalnych środków płatniczych z dóbr inwestycyjnych do szybko rotujących towarów i usług, potrzebnych do zaspokojenia bieżących warunków bytowych (żywność, woda pitna, prąd w gniazdku domowym, opał na zimę oraz !!! czołgi, armato-haubice, samoloty i helikoptery bojowe).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KGHM 2,04% 117,75 2022-11-30 15:51:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.