Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  104,80 zł , zmiana od tamtej pory: 14,31%

Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem

Zgłoś do moderatora
prof. M. Hudson sądzi,że taki jest plan:

"Kraje będą musiały dokonać wyboru. Czy będą musieli eksploatować swoje domy bez energii, swoje fabryki bez energii – a zużycie energii na mieszkańca jest bezpośrednio związane z PKB przez ostatnie 150 lat. Każdy wykres pokazuje, jak zużycie energii, PKB i dochód osobisty rosną razem.

Co więc zrobią kraje, których nie stać na płacenie wyższych cen za energię? Cóż, Janet Yellen, która była szefową Rezerwy Federalnej i [teraz] Sekretarzem Skarbu, mówi: „No cóż, zamierzamy wykorzystać Międzynarodowy Fundusz Walutowy do zachowania jednobiegunowej hegemonii Ameryki”. Myślę, że użyła prawie tych słów. Musimy utrzymać amerykańską kontrolę nad światem i zrobimy to za pośrednictwem MFW. A to w praktyce oznacza wykorzystanie MFW do stworzenia specjalnych praw ciągnienia, które będą czymś w rodzaju darmowych pieniędzy, z których większość trafi do Stanów Zjednoczonych, aby wesprzeć ich wydatki wojskowe za granicą dla całej tej ogromnej eskalacji wojskowej. Umożliwi to MFW udanie się do krajów i powiedzenie: „Pomożemy ci w spłacie długów i nie zostaniesz przejęty i pozyskasz energię, ale jest to warunkowe”. Na zwykłych warunkach: musisz obniżyć swoje zarobki; musisz uchwalić przepisy antypracownicze; musisz zgodzić się na rozpoczęcie sprzedaży swojej domeny publicznej i prywatyzacji."
https://michael-hudson.com/2022/05/ukraine-4-steps-on/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KGHM 3,81% 119,80 2022-11-30 13:54:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.