Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  133,55 zł , zmiana od tamtej pory: -14,98%

Re: fundament nijaki , pinokio myli trop, wiem ale nie powiem

Zgłoś do moderatora
"Próbując wytypować moment, w którym do takowego zwrotu dojdzie, wzrok intuicyjnie kieruje się w stronę roli wyborów do Kongresu (tzw. wyborów połówkowych), jakie zaplanowane są w USA na 8 listopada. Aby zwiększyć szanse ich wygrania, rząd celował będzie w dwie kwestie. Tuż przed wyborami z rynku musi ustąpić presja inflacyjna, a jednocześnie posiadający aktywa finansowe Amerykanie (ponad połowa dorosłych deklaruje ich posiadanie) muszą też być w dobrych nastrojach. Jak wiemy, obniżki stóp, czy powrót do QE, nie wygeneruje inflacji od razu, ale zwykle z kilkumiesięcznym poślizgiem. Jeśli zatem okazałoby się, że przez kilka kolejnych miesięcy (2-3) dynamika CPI zaczyna słabnąć (pierwszy ząbek za nami), a jednocześnie dalszemu pogorszeniu ulegają twarde dane makro (PKB w I kwartale -1,4% k/k), okolice sierpnia / września wydają się idealne (posiedzenia 27.07 i 21.09), aby Fed się odwrócił ponownie w stronę luźniejszej polityki monetarnej. Te ok. 2 miesiące przed wyborami to dobry czas na efektowne podbicie wycen aktywów finansowych po takim zwrocie, ale jednocześnie za krótki, aby natychmiast wystrzeliła ponownie skorygowana nieco inflacja. Jeśli taki kalendarz wydarzeń okaże się zbliżony do rzeczywistości, oznaczałoby to perspektywę jeszcze przynajmniej dwóch cięższych miesięcy na rynkach, z otwartymi ryzykami efektownych krachów (jak chociażby dzień wczorajszy). Gdyby w końcówce lata miało dojść do zwrotu, kilka tygodni przed nim spadki powinny mieć już tendencję do wyhamowywania. Do tego czasu -30% od szczytu na S&P500 zdziwić nie powinno"

https://stooq.pl/mol/?id=26083

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KGHM -2,03% 113,55 2022-08-12 17:03:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.