Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  79,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,13%

Re: Emisja z prawem poboru czy bez?

Zgłoś do moderatora
Zajc tak jak piszesz oczywiście nie będzie to 1 MLD do obrotu to był taki skrót myślowy bo akcjonariat stały to tylko BIF i Dominika resztę traktuję jako potencjalny obrót. Poza tym ofe przecież wysypało część akcji już AVIVA 9k a Generali 608k w 2020 roku.

Kurs może zareagować ale z drugiej strony akcje dostanie obecny akcjonariat i to dopiero za 2 lata, nie jest to hardkorowe rozwadniane, nie ma też emisji za pożyczkę jak na Columbusie za 1,50 zł.

Kwota 47 jest z ostatniej umowy inwestycyjnej z Dominiką.

Jeżeli fundom będzie pasowało takie rozwiązanie, czyli swoje akcje mogą objąć i zachować udział to po co głosować przeciw? Cena zafiksowana na 47 zł dla wszystkich. Potencjalne ryzyko zwały związane z wyprzedawaniem praw poboru zdjęte bo akcje dla Uprzywilejowanych Akcjonariuszy bierze ze stołu BIF i trzyma je na long... no sam jestem ciekaw jak zagłosują na WZA. Może to już ustalone ;)

wg mnie nie ma zagrożenia emisji w 2021-2022 nawet jak fundy zagłosują za uchwałą. Wynika to z tego że ta kasa będzie potrzebna dopiero później ale teraz już ją tylko zabezpieczają. Tak jak pisałem:
- na inwestycje które robimy mamy finansowanie już zapewnione
- teraz na PV znowu wleciały pożyczki
- zupełnie nowe projekty PV i wiatr na lądzie będą dopiero robione trwa pozyskiwanie decyzji a w spółce jest pełno kasy + kredytowania na rynku
- w samej umowie inwestycyjnej z BIF miałeś zapis że dokapitalizowanie ma być w ciągu 2 lat...
- w uzasadnieniu do uchwały też piszą o strategii że kasa na inwestycje a żadnych nowych w takiej skali żeby uzasadnić 1 MLD PLN nie robimy... później oczywiście bo SPV offshore będą potrzebowały dokapitalizowania.
Mając na uwadze przyszłe potrzeby inwestycyjne, Zarząd Spółki korzystając z upoważnienia do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego, będzie mógł dostosować termin i wielkość emisji do aktualnych warunków rynkowych i potrzeb Spółki.

Także ja zakładam że przy kursie około 120-150 zł będziemy sobie obejmować akcje za 47 ;) jedziemy na jednym wózku z właścicielami.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 1,00% 71,00 2021-09-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.