Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  79,00 zł , zmiana od tamtej pory: -10,13%

Re: Emisja z prawem poboru czy bez?

Zgłoś do moderatora
Ok. no to policzmy ile będą musieli jeszcze wyemitować, żeby osiągnąć 95%. Zakładamy, że doszło do tej emisji i DK i BIF mają 55 264 063 szt. a fundusze i my mamy 11 606 291 szt. Nasz udział to jak wyżej wyliczyłem będzie 17,36%. No i teraz najlepsze – żeby z naszych 17,36% zrobiło się 5% to DK i BIF będą musieli wyemitować sobie dodatkowe 165 255 466 szt. akcji. Ilość kosmiczna i po cenie 47 zł/akcja daje 7,76 mld zł.
Powiem szczerze, że to przeliczenie napawa mnie optymizmem (chyba że się pomyliłem to niech mnie ktoś sprowadzi na ziemię:P).
Jak dla mnie to żeby wywalić nas z tego interesu muszą ogłosić kolejne wezwanie i dać dobrą cenę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP 1,00% 71,00 2021-09-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.