Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  79,00 zł , zmiana od tamtej pory: -11,01%

Re: Emisja z prawem poboru czy bez?

Zgłoś do moderatora
Apis dobrze mówi, sytuacja po emisji nawet jak my czyli Uprawnieni Inwestorzy nie skorzystamy z tego łaskawego Dnia Preferencji nic nie weźmiemy to wciąż pozostajemy notowani mając 17,36% czyli z 1 MLD do obracania. ;)

Pamiętajcie że:
1. obecnie robimy projektu na które mamy zabezpieczone finansowanie i roboty budowlane już trwają
2. Ostateczna kasa na offshore zgodnie z opinią zarządu będzie potrzebna po podjęciu ostatecznej decyzji która ma zostać podjęta w 2023 r. także wtedy spokojnie zrobimy szybką emisję na wkład własny do SPV.
3. Zanim zaczniemy robić zupełnie nowe projekty to minie jeszcze rok... aukcje, złagodzenie 10H dopiero otworzą nowe rozdanie
4. Obecnie spółka ma pełno kasy i spokojnie dostęp do gotówki na rynku finansowym + zaraz wejdą dotacje z UE.
5. Może OFE kiedyś trochę wyjdą i zwiększą nam płynność obrotu.
 
Podsumowując w mojej ocenie obecnie nie ma żadnego zagrożenia że czeka nas emisja akcji w 2021 albo 2022... bo jaki miałaby ona sens.... w uzasadnieniu do uchwały wprost wskazali że ma być to kasa niezbędna na rozwój. Tak kapitałochłonne są tylko morskie farmy wiatrowe na morzu i akurat za 3 lata będzie decyzja i taka jest ważność uchwały... ;)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP -3,03% 70,30 2021-09-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.