Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  67,00 zł , zmiana od tamtej pory: 25,37%

Re: Elon Musk kupuję Amica

Zgłoś do moderatora
Problemem jest nieudolny zarząd, który na szczycie koniunktury zaciągnął masę długów, przewyższających wartość firmy, pod rozbudowę fabryki (przy bardzo wysokich kosztach robocizny i materiałów). Efekt jest taki, że sprzedaży nie ma - od kilku kwartałów mamy ujemne przepływy operacyjne a długi pozostały do spłacenia, przy rosnącym oprocentowaniu. Nawet gdyby dokończyli tę rozbudowę i sprzedali tę halę, to jest ona obecnie warta połowę tego, co na nią wydali. Sytuacja jest bardzo trudna i wydaje mi się, że wartość spółki jest ujemna tzn. gdyby wszystko sprzedać, to nie pokryje długów. Co za tym idzie, wartość akcji i obligacji jest zerowa.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA -1,18% 84,00 2022-12-02 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.