Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  95,60 zł , zmiana od tamtej pory: -10,67%

Re: ech i Azoty nie biją w rekordy.

Zgłoś do moderatora
GA nie ma takiej dobrej historii dywidend jak Pulawy. inwestorzy GA mogli mniej na nia liczyc. tutaj chyba kazdy sie spodziewal, ze "cos" bedzie, w koncu nawet w roku covidowym byla wyplata.

istotny tez jest free float. GA to ponad 30%, a Pulawy ponad 4%.
ludzie inwestuja na gieldzie dla zysku. mozna go osiagnac poprzez dywidende lub poprzez wzrost kursu. jezeli odpada dywidenda pozostaje liczyc na zwyzke kursu. na GA jest wiekszy obrot i plynnosc, kurs moze byc bardziej zmienny. teoretycznie sa wieksze mozliwosci.

@Baniak
powodem spadku na Pulawach jest tez rozczarowanie, ze nie podjeto sie wyplaty dywidendy w pulsepcie. ludzie na to liczyli ;)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PULAWY 0,47% 85,40 2021-09-24 15:50:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.