Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,38 zł , zmiana od tamtej pory: 11,27%

Re: Dzis raport moze napisza czym chca sie zajmowac?

Zgłoś do moderatora
Do głównych dziedzin rozwoju przemysłu kosmicznego na świecie należy cały obszar downstream, czyli wykorzystanie technologii kosmicznych do celów komercyjnych (przede wszystkim w zakresie telekomunikacji, nawigacji i obrazowań satelitarnych) oraz obszar upstream koncentrujący się na budowie sprzętu, który będzie wysyłany w przestrzeń kosmiczną. W polskiej branży kosmicznej, w której akceleratorem dynamicznego rozwoju było przystąpienie do Europejskiej Agencji Kosmicznej w 2012 roku, również można dostrzec coraz silniej zaznaczające się specjalizacje. – Warto wśród nich wymienić budowę komponentów dla satelitów, usługi rozwijane w oparciu o dane satelitarne oraz oprogramowanie dla sektora kosmicznego. To ostatnie to interdyscyplinarna dziedzina, w której programiści, łącząc wiedzę z zakresu nie tylko software, ale również budowy systemów satelitarnych, tworzą oprogramowanie naziemne i pokładowe, stanowiące fundament działania każdej misji kosmicznej. Polska może się już pochwalić sukcesami w tym zakresie – mówi Paweł Wojtkiewicz, dyrektor ds. sektora kosmicznego w GMV. Polskie firmy rozwijają swoje kompetencje głównie w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej, a kilka z nich realizuje kontrakty dla Europejskiego Obserwatorium Południowego. Źródłem finansowania był też program Horyzont 2020, a w 2019 roku odbył się konkurs NCBR szybkiej ścieżki dla technologii kosmicznych. Nadal nie ma jednak regularnych krajowych narzędzi finansowania, z których mogłyby korzystać krajowe podmioty.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DSTREAM -4,08% 1,53 2022-06-27 16:42:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.