Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,65 zł , zmiana od tamtej pory: -14,68%

Re: dziś kolejny artykuł w Parkiecie

Zgłoś do moderatora
SW ma dobre analizy, nie ma dostępu, ale można tak powiedzieć:
- widać, że Spółka poprawiła wskaźniki, modele rozliczeń, operacyjnie jest lepiej
- w Q1 wyniki Software (czyli segment ES) będą w całości jeszcze w Ailleron ale pewnie później już będą konsolidowane tylko w połowie. Co to znaczy? Raczej mało prawdopodobne, by organicznie nowy SM urósł dwukrotnie, dynamika pewnie będzie nadal ok 15-20%. Można założyć więc ebitde z 17 na 20mln, z czego połowa pójdzie do Ailleron. To jednak oznacza, że w Q2 może pojawic się tu mniejszy wynik. My wiemy o co chodzi ale ktoś z zewnątrz może nie załapać.
- przy tym trzeba założyć że Hotel Tech może nadal być na tym minusie, może wyjdą na zero.
- ważny jest więc tu Fin Tech. Jak widzieliśy wczoraj on nawet dobrze stoi, tylko pekao go obciążył. Pytanie jest jak obciążył wynik w 2019, jak w 2020 i jak będzie w następnych latach. To kluczowe. Bo jeśli gro kosztów jednka było uwzględnionych w "19 i '20, a teraz po prostu nie będą już dokłądać, to FinTech będzie lepiej wyglądał. Jeśli nie, to nadal będzie miał kotwice.
- w 2021 należy się spodziewać wydatków na marketing, rozwój sprzedaży. Raczej przy nowych klientach, nie będzie od razu komercjalizacji efektów. Tak mi się wydaje.
- mogą pomóc dobre przejęcia, jeśli takie będą, Chodzi mi o SM i po prostu zakup społki, która da ekstra przychody.
- niewiadomą są jakiekolwiek działania, czy rozmowy które prowadzą od 2019 - kiedy, co? to coś może wnieść

Gdybym miał tak spojrzeć do przodu, to dziś trochę to wygląda ja siew, a plony przyjdą 22, a już 23-24 to może być zupełnie inna półka/spółka. Troche tak jad CDR który się rozwijał

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AILLERON 0,00% 12,50 2021-07-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.