Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,80 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Do jakiej sytuacji prawnej doprowadził zarząd FAM?

Zgłoś do moderatora
Z nieoficjalnych informacji, które pewnie zostaną potwierdzone na dniach, Sąd Okręgowy we Wrocławiu, X Wydział Gospodarczy wstrzymał wykonalność uchwał podjętych przez NWZA FAM S.A. w dniu 19 lutego 2019 roku. Oznacza to, że co najmniej do zakończenia postępowania jednego z akcjonariuszy FAM S.A. o stwierdzenie nieważności uchwały nr 3 i 4 NWZA z 19.02.2019, uchwały te należy uważać za niebyłe. W tym stanie rzeczy, dalej skutek wywołuje wykup przymusowy z czerwca 2018. Oznacza to, że aktualnie FAM S.A. nie ma podstaw do żądania zwrotu kwot wypłaconych w ramach wykupu przymusowego. Jeżeli ktoś środki zwrócił to powinien wezwać Spółkę do ich ponownego przekazania. Ingerencja Sądu Okręgowego w opisane działania FAM S.A. była niezbędna, może na pierwszy rzut oka trochę komplikuje dalsze działania, ale nie można pozwolić THC SPV10 prowadzić swobodną akwizycję FAM S.A. na poziomie 92 gr za 1 akcje Spółki 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FAM 11,11% 1,80 2018-02-19 15:28:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.