Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,80 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Do jakiej sytuacji prawnej doprowadził zarząd FAM?

Zgłoś do moderatora
Niewątpliwie ciekawa sytuacja (nad finansowymi skutkami dawno przestałem się już użalać, strata zapomniana mniej boli). Spółka proponuje akcjonariuszom którzy zostali z akcjami coraz nowe figury prawne ("zaproszenie do składania ofert sprzedaży" z sztywną ceną), wysyła wezwania do zapłaty na podstawie uchwały uchylającej własne uchwały i wdrożoną procedurę wykupu, chętnym do zakończenia przygody z fam proponuje kolejne wizyty u notariuszy i kolejne koszta związane z procedowaniem papierów, co do których nikt nie może mieć pewności że nie zostaną odkręcone za tydzień.. Wszystko jakby z innej planety, bez wyobraźni, z zerowym poszanowaniem drobnych akcjonariuszy i przy minimalnym (zerowym wręcz) dostępie do informacji.
Co do głównego pytania w wątku - rozumiem że mimo przystąpienia do wykupu nadal jestem akcjonariuszem, wiszę famowi pieniądze z wykupu, urzędowi skarbowemu korektę PIT za 2018 i co najciekawsze w każdym wariancie żeby zrobić krok wprzód muszę wydać kasę na notariusza albo pofatygować się do Wrocławia, bez żadnej gwarancji że mój rozwód jest skuteczny (bo kto może zagwarantować, że za 3 miesiące nie pojawi się kolejna uchwała uchylająca uchwałę uchylającą?). O wątkach w prokuraturze czy ważności / nieważności uchwał kolejnych WZA nie chce mi się nawet myśleć

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FAM 11,11% 1,80 2018-02-19 15:28:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.