Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Re: Dlaczego wykształceni Polacy nie chcą wracać do kraju?

Ani wyksztalceni ani nie wyksztalceni. Ludzie, nikt kto zaznal zycia i pracy i nauki i codziennego dnia w cywilizowanym kraju nie bedzie wracal do Polski. Ja naprawde chcialam wrocic. Jestem w Polsce co roku i obserwuje od dekad. Wierzcie, probowalam sie zaczepic w Polsce z moim 30 letnim ponad doswiadczeniem z USA - moimi studiami z USA na super liczacym sie w USA uniwersytecie a o ktorym nikt w Polsce nie slyszal i robili glupie miny jak tumany - i zostalam wysmiana za kazdym razem a wynagrodzenie mi oferowane miesieczne w Polsce to ja tu zarabiam w dwa dni obecnie. Powiedzano mi tez po chamsku ze majac 50 lat to ja jestem za stara. Czy za UW czy za AWS czy za SLD czy za PO-PSL czy za PIS - bez znaczenia w Polsce - Polska pozostaje krajem BEZPRAWIA i NIESPRAWIEDLIWOSCI oraz UCISKU FISKALNEGO i pogardy dla wiedzy i doswiadczenia Polakow z krajow rozwinietych i WSZECHOBECNEGO CHAMSTWA i ORDYNARNOSCI i nic sie nie zmienia w tej degregoladzie mentalnosciowej. Ciagly stres tam w Polsce widze i patrzenie z ktorej strony jaka instytucja sie do ciebie przyczepi jak tylko wyskoczysz w gore i widac ze zarabiasz kase. No, thank you! Sami sie nawzajem niszczycie w Polsce. Taka Korea Poludniowa po 30 latach po strasznej wojnie i zrownaniem z ziemia jest dzis potentatem swiatowym a Polska po 30 latach wolnosci jest montownia i rynkiem zbytu dla korporacji swiatowych a sama Polska nic nie znaczy nigdzie. Zero. A szkoda. Piekny kraj ale tylko na wakacje.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl