Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,08 zł , zmiana od tamtej pory: -19,12%

Re: dlaczego nie bedzie wezwania na 100%?

Zgłoś do moderatora
zasady są dokładnie opisane w art. 79 Ustawy o ofercie publicznej:

przepisy precyzują cenę, poniżej której nie może zejść inwestor skupujący akcje w wezwaniu. Cena przede wszystkim nie powinna być niższa od średniej ceny rynkowej akcji z ostatnich 6 miesięcy przed ogłoszeniem wezwania. Jeżeli w ciągu 12 miesięcy poprzedzających wezwanie inwestor – bądź podmiot od niego zależny – kupił akcje spółki, proponowana w wezwaniu cena nie może być niższa od najwyższej z poprzednich transakcji.

Dotychczasowe praktyki na GPW:
1. wykup początkowo 66% akcji, a następnie brakujących 33% akcji
2. wykup 100% akcji jednorazowo z reguły wiązałby się z wyższą ceną.
3. taniej i łatwiej wykupić brakujące 24% akcji od OFE, mimo zapłacenia np. 8zł. za sztukę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW 1,23% 3,30 2021-06-25 15:52:05
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.