Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,08 zł , zmiana od tamtej pory: -4,41%

Re: dlaczego nie bedzie wezwania na 100%?

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-05-07 o godz. 20:10 ~mw napisał(a):
> bo TURCY nic nie musza i nie chca
> -po co na siłe skupowac 100% i przepłacac?
> do pełnego "władania 'spółka w zupełnosci wystarczy 50% a 66% luksus
> ----a tu podpowiedź
> P.B. z wczoraj
> W sumie nie będzie to jednak więcej niż 66 proc., w związku z czym inwestor nie będzie musiał ogłaszać wezwania na akcje dające 100 proc. kapitału ZPC.
> ------------
> średnia z 2 lat to 1,56zł
> -------------
> dlatego sa i beda sprzedajacy po 4 zł

"Przepisy dość jasno mówią, że wezwanie jest obowiązkowe po przekroczeniu przez inwestora 33% lub 66% w akcjonariacie spółki." => 50% to więcej niż wymagające wezwania 33% , "Jeżeli w ciągu 12 miesięcy poprzedzających wezwanie inwestor – bądź podmiot od niego zależny – kupił akcje spółki, proponowana w wezwaniu cena nie może być niższa od najwyższej z poprzednich transakcji."=> pytanie po ile za akcję dostanie Xarus ? po tyle będzie wezwanie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW 0,00% 3,90 2021-10-20 11:31:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.