Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,08 zł , zmiana od tamtej pory: -5,39%

Re: dlaczego nie bedzie wezwania na 100%?

Zgłoś do moderatora
Była o tym mowa w kilku innych wątkach.

https://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/kupno-otmuchowa-ma-dla-turkow-duzy-sens,198561.html

Otmuchów opuści GPW?
Prawnik zwraca uwagę, że nowy inwestor doinwestuje spółkę.
- Biorąc pod uwagę, że - według słów prezesa ZPC Otmuchów - spółce już teraz brakuje mocy produkcyjnych, możemy się w niedalekiej przyszłości spodziewać dalszych inwestycji, które uczynią z ZPC Otmuchów centrum ekspansji Kervan Gida na Europę - mówi.
Ekspert spodziewa się, że następstwem ogłoszonego przejęcia będzie wycofanie Otmuchowa z GPW.

- Myślę również, że po sfinalizowaniu tej transakcji, możemy się doczekać dalszej aktywności ze strony Kervan Gida, zmierzającej do ogłoszenia wezwania na zakup reszty akcji ZPC Otmuchów i wycofania go z giełdy. Wynika to przede wszystkim z utrudnień w zarządzaniu spółką publiczną, jak również wysokich kosztów związanych z notowaniem akcji spółki na giełdzie, które dla inwestora branżowego, który posiada własne środki na dalsze inwestycje, są po prostu zbędne. Zobaczymy też, czy z biegiem czasu Kervan Gida zachowa całe dotychczasowe portfolio produktowe ZPC Otmuchów, czy też zdecyduje się na wydzielenie i sprzedaż niektórych obszarów działalności, np. w zakresie płatków śniadaniowych - dodaje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW -1,03% 3,86 2021-10-21 10:52:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.