Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,34 zł , zmiana od tamtej pory: -31,50%

Re: dlaczego Morawiecki straszy UE?optym

Zgłoś do moderatora
Nie znam się na możliwościach polskiego górnictwa, ale na pewno nie jest możliwe zwiększenie wydobycia do jesieni o prawie 8,2 mln ton (tyle węgla w ubiegłym roku importowano z Rosji). Z wypowiedzi zarządów spółek górniczych (PGG, JSW) wynika, że możliwości są raczej niewielkie. Ponadto problematyczne jest zwiększanie wydobycia na stosunkowo krótki okres czasu gdyż w średnim i dłuższym okresie, zgodnie nawet ze zmienianą strategią energetyczną, będziemy zmierzać w kierunku OZE i energii jądrowej. Nie wątpię, że wprowadzenie embarga na węgiel z Rosji jest szlachetne, ale nie zmienia to faktu, że rząd składając projekt ustawy powinien przedstawić skutki regulacji a nie twierdzić, że nie będzie ona mieć znaczenia dla rodzin. Powinny być przedstawione
sposoby sprowadzenia węgla z innych kierunków do Polski oraz jak to wpłynie na ceny tego węgla na krajowym rynku.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE 0,57% 6,40 2022-10-06 12:18:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.