Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,50 zł , zmiana od tamtej pory: -42,55%

Re: Debiut GenXone. To pozwoli nam ruszyć

Zgłoś do moderatora
Ja nie wiem, kiedy debiut GenXone, ale szczerze mówiąc - do tego akurat debiutu mi się nie śpieszy. Powiem, dlaczego.

Związki prezesa GenXone Michała Kaszuby z InnoGene są ogólnie znane. InnoGene - głównie z powodu sprzedaży akcji przez prezesa - cierpi teraz, ale wieści o współpracy z zagranicą i ta wczorajsza informacja o chęci przejścia na główny parkiet wczesniej czy później pociągną notowania InnoGene w górę.

Po debiucie GenXone siłą rzeczy - zarówno z powodu tego czym się zajmuje jak i ze względu na Kaszubę - będzie porównywany do InnoGene. Im wyżej będzie InnoGene tym lepiej dla GenXone - i dla nas. Dlatego ja wolałbym, żeby ten debiut GenXone przypadł na moment, kiedy zacznie się szaleństwo na Inno.

Oczywiście, gdyby debiut GenXone był teraz, w ciemno można by powiedziec, że wyniki Carpathii w II kwartale przyprawiłyby wielu o zawroty głowy. Dlatego rozumiem nerwowość w oczekiwaniu debiutu GenXone - zwłaszcza jak ktos kupił Carpathię niżej i teraz - z różnych powodów- chciałby sprzedać.

Ja nie mam zamiaru najmniejszego sprzedawać, zanim na NewConnect pojawią się spółki gamingowe z portfela Carpathii. Przy tych wycenach na NC i GPW, każdy debiut tych spółęk powinien przynieśc Carpathii zysk rzędu x razy włozony kapitał. Oczywiście nie zakładam, że za każdym razem Carpathia od razu na debiucie będzie pozbywać się wszystkich, czy choćby większości akcji takich spółek jak:

Detalion Games

Play2Chill

PunchPunkGames

Drago Entertainment

Bored Games

President Studio

Hydra Games

Do tego grona pewnie dołączyło juz ostatnio Incuvo. I będą kolejne. Bo układ jest jasny - INC olrganizuje kasę dla nowych spółek przez CrowdConnect i potem wprowadza na giełdę - Carpathia kupuje tanie akcje przed IPO.

Debiut GenXone - nie tylko ze względu na sytuację z koronawirusem (a przeciez być może badania GenXone tu się przydadzą), ale i na obecność Ciszewskiego w akcjonariacie będzie wspaniałym prezentem dla nas.

Ale na razie spróbujmy doczekać się debiutu SinWallet - prezes "Skórek" mówił, że chcieliby bardzo wejść na NC jeszcze przed wakacjami. Nawet jak będzie w lipcu - też ok. Carpathia kupiła akcji za prawie 200 tys. zł. Myslę, że zysk razy cztery jest całkiem mozliwy. To by było tyle, ile cały zysk w II kwartale ub roku - z tego co pamiętam zdecydowanie najlepszym w 2019.

I to jest całe sedno - możliwości poprawiania wyników Carpathii w najbliżsyzm czasie wydają się niemal nieograniczone. A kapitalizacja jaka jest - każdy widzi. Spółka, która już w tej chwili ma np. 5 proc ArtGames i prawdopodobnie jeszcze więcej BitEvil. I całą masę obiecujących spółek gamingowych czekających na debiut.

No i Rumunia we współpracy z Movie Games...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CARPATHIA 5,33% 3,16 2022-05-20 15:39:15
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.