Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,10 zł , zmiana od tamtej pory: -11,36%

Re: Czy Zarząd prawidłowo wycenił Pątnów 2?

Zgłoś do moderatora
No przecież ~PAP [31.60.25.*] już (m.in. Tobie) to wszystko ładnie powyżej wyjaśnił! Co, za dużo literek i się czytać nie chciało? No to masz tu streszczenie ode mnie jego wypowiedzi na Twoje późniejsze (i zresztą w kółko powtarzane) pytanie:
"
[...]
Ciekawiej jest oczywiście w przypadkach obrony przed wrogim przejęciem. Wtedy zarządy zwykle uznają oferowaną cena za zbyt niską (a nawet obraźliwą), a przejmującego za delikatnie mówiąc podmiot niepożądany w spółce.
[...]
Autor artykułu analizuje sytuację, w której stanowisko zarządu o wartości godziwej akcji nie jest oparte o żadną profesjonalną wycenę, a jest jedynie wyrazem wewnętrznego przekonania zarządu. Z taką sytuacją mamy do czynienia stosunkowo często, szczególnie w przypadku, gdy wzywającym jest akcjonariusz dominujący. Zarząd nie wchodzi w polemikę z jego ustaleniami i ogranicza się do stwierdzenia, że cena wezwania odpowiada wartości godziwej.
[...]
Dodam od siebie Śledząc różne wezwania z reguły zarząd posiłkuje się opinią większość opini wystawia teraz Deloitte który stwierdza że cena z wezwania mieści się lub nie w magicznym przedziale wartości godziwej bez podawania tego przedziału który może być szeroki Choć oficjalnie niby tak nie jest ale kto płaci za opinię to dostaje taką jak chce bo niekiedy zarząd twierdzi że cena niegodziwa jak np jest wrogie przejęcie lub z reguły cena godziwa jak rzeczywiście główny akcjonariusz chce przejąc.
[...]
"

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZEPAK -3,49% 7,18 2019-09-23 14:10:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.