Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,30 zł , zmiana od tamtej pory: 7,55%

Re: Czy ta spółka nie powinna przynosić zysków?

Zgłoś do moderatora
Amerykę odkrywasz, ta spółka przynosi stałe zyski i to w granicach ok. 15% rocznie na akcję (przy tych cenach akcji co obecnie).
Który bank zapewni taką lokatę. Fundusz Rockbridge sprzedaje akcje, bo ma duże straty (ok. 10%) na funduszu akcji małych spółek, ludzie umarzają udziały w funduszu i fundusz musi mieć pieniądze na wypłaty. Inni piszą o tym obszernie, ale ja dodam, że to dotyczy też innych spółek w których fundusz siedzi jak VINDEXUS, IZOSTAL, COMP, pewnie jeszcze inne. Jak ma mniej niż 5% akcji to chyba nie musi raportować o zmniejszeniu udziału. Ja się napasłem w miarę możliwości IZOSTALEM i RELPOLEM bo taka sytuacja to okazja inwestycyjna i tzw. "bezpieczna przystań" (to są spółki dywidendowe i cena już dużo nie spadnie). Na inne brakuje już kasy. Ale kto lubi ryzyko to niech te spółki omija szeroko i kupi CDProjekt, lub inne ze słowem "GAME" lub "med" w nazwie, może być też CCC???? zadłużone 7-miokrotnie. Analitycy mogą chwalić takie spółki bo fundusze zależne od ich banków kupują, lub kilka lat wcześniej nakupiły akcji i teraz chciałyby wyjść z inwestycji, więc analityk musi podciągać wyceny, żeby go nie wywalili z roboty.
Obowiązuje zasada, myśleć samodzielnie, analizować parametry finansowe i dopiero inwestować, tylko, że wtedy nie ma szans na duży zysk, ale i ryzyko straty jest ograniczone.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
RELPOL 1,79% 5,70 2022-06-24 15:15:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.