Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,42 zł , zmiana od tamtej pory: -52,96%

Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji?

Zgłoś do moderatora
Na Polwax SA, nawet prawa poboru były notowane od 1 do 8 września tego roku, a na dniach pewnie też prawa do akcji dopuszczą, bo dziś przydział akcji. To takie wtrącenie, bo nie ma co się porównywać z rynkiem głównym. Natomiast jeśli obecna emisja na CWA jest czymś więcej niż skokiem na kasę (wychodzę z takiego założenia, w przeciwnym razie bym tu nie siedział piąty miesiąc) i główni akcjonariusze chcą wyjść z cienia J. Ciszewskiego budując zaufanie rynku, to zakładam że jeszcze w październiku pohandlujemy prawami do akcji. Czy ktoś mądrzejszy ode mnie jest mi w stanie naświetlić jakie warunki stawia GPW żeby dopuścić PDA do obrotu? Żeby dopuścić akcje, to podwyższenie kapitału zakładowego musi być zarejestrowane w KRS, spółka musi generować przychody z działalności operacyjnej, no i rzecz jasna, spółka musi złożyć stosowny wniosek. W przypadku PDA odpada ten pierwszy warunek, ale czy coś jeszcze stoi na przeszkodzie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
H4F -0,89% 0,67 2021-05-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.