Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,20 zł , zmiana od tamtej pory: -2,03%

Re: Czy będzie przymusowy wykup jak zbiorą 95%?

Zgłoś do moderatora
nie, nie wystarczy. nie mylmy pojec, nie chodzi o glosy na walnym tylko fizyczne akcje.

Tutaj fragment z fxmag:

"...Na takie wezwanie również nie musimy odpowiadać. Musimy jednak pamiętać, że gdy naszej przykładowej firmie uda się skupić z rynku co najmniej 95% akcji, to najprawdopodobniej ogłosi ona przymusowy wykup akcji, którego już nie możemy zignorować. Nabycie akcji w ramach przymusowego wykupu nastąpi bez naszej zgody. Nawet jeśli nie będzie nam się to podobało, akcje z naszego rachunku zostaną sprzedane po cenie ustalonej w ramach przymusowego wezwania.

Po zakończeniu przymusowego wykupu dochodzi do całkowitego przejęcia spółki przez jeden podmiot lub grupę spółek i tym samym jej delistingu."

link do źrodla: https://www.fxmag.pl/artykul/wezwanie-na-sprzedaz-akcji-oraz-delisting-spolki-co-musisz-o-nich-wiedziec

Jezeli ktos ma zastrzezenia co do wiarygodnosci moze sam sprawdzic w ustawie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNILABGAM 0,00% 16,85 2023-03-31 14:09:01
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.