Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  40,00 zł , zmiana od tamtej pory: 37,50%

Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu?

Zgłoś do moderatora
No cóż cóż, zanim się zacznie pisać, warto sprawdzić, o czym się pisze. Wziąłem z Alumetalu trzy ostatnie dywidendy w wysokości: 2,55 zł, 2,92 zł, 4,05 zł. 9,52 zł w ciągu trzech lat. Dlatego na tej spółce trudno być stratnym. Z wielką radością kupiłbym jeszcze za 35 zł, ale na to się nie zapowiada. Jeśli się uda, będę się cieszył, bo cena akcji zwróci się w ciągu 10 lat z samej dywidendy. Trzeba być szalonym, żeby nie kupić takiej spółki.

A dodatkowo, o czym pisałem wcześniej, co najmniej dwukrotnie odkupywałem Alumetal w cenie 40-45 zł, sprzedając potem powyżej 60 zł. Prowadzę dokładną księgowośc swoich transakcji i ostatnio sprzedawałem Alumetal 12 maja 2017 roku w cenie 66,10. Do teraz zdążyłem odkupić dwa razy tyle w cenie między 35 a 50 zł. Serio, ja nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią zarabiać na takich spółkach. To jest tak oczywiste: kupować, gdy jest tanio, sprzedawać, gdy jest drogo. Teraz jest bardzo, bardzo tanio.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALUMETAL -2,48% 55,00 2021-01-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.