Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  40,10 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu?

Wygląda na to, że promocja poniżej 40 się skończyła, chociaż kto wie. Przez zawirowania wokół naszej giełdy mozna kupić spółki takie jak Alumetal w absurdalnych cenach. Inna sprawa, że ta spółka skacze na giełdzie jak szalona w górę i dół. Od 2015 kupowałem i sprzedawałem trzy albo cztery razy, zawsze z potężnym zyskiem. Wygląda na to, że jakiś absurdalny algorytm kupuje i sprzedaje na oślep, zależnie od bieżących wyników. Dlatego regularnie trafiają się promocje w okolicach 45 zł lub niżej, a potem górki powyżej 60 zł. Natomiast żeby sprzedawać poniżej 40 zł, trzeba być nieźle zdesperowanym. W ty roku dywidenda wyniosła powyżej 4 zł, co dawało blisko 10% przy moich cenach.

Inną tego typu spółką jest Lena. Jeszcze rok czy dwa lata temu obserwowałem ją w okolicy 5 zł i nie spodziewałem się, że da się kupić poniżej 4. Tymczasem... w tym roku kupiłem poniżej 2,80. To są moje dwie dywidendowe perły w koronie, Lena i Alumetal. Alumetal ze zdecydowanie wyższym obrotem. Nie dziwię się, ża zarząd ALumetalu niedawno dokupywał - oni sami muszą być zdumieni, że ktoś sprzedaje to tak tanio.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALUMETAL -7,82% 40,10 2020-02-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.