Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  40,10 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu?

Zgłoś do moderatora
Wygląda na to, że promocja poniżej 40 się skończyła, chociaż kto wie. Przez zawirowania wokół naszej giełdy mozna kupić spółki takie jak Alumetal w absurdalnych cenach. Inna sprawa, że ta spółka skacze na giełdzie jak szalona w górę i dół. Od 2015 kupowałem i sprzedawałem trzy albo cztery razy, zawsze z potężnym zyskiem. Wygląda na to, że jakiś absurdalny algorytm kupuje i sprzedaje na oślep, zależnie od bieżących wyników. Dlatego regularnie trafiają się promocje w okolicach 45 zł lub niżej, a potem górki powyżej 60 zł. Natomiast żeby sprzedawać poniżej 40 zł, trzeba być nieźle zdesperowanym. W ty roku dywidenda wyniosła powyżej 4 zł, co dawało blisko 10% przy moich cenach.

Inną tego typu spółką jest Lena. Jeszcze rok czy dwa lata temu obserwowałem ją w okolicy 5 zł i nie spodziewałem się, że da się kupić poniżej 4. Tymczasem... w tym roku kupiłem poniżej 2,80. To są moje dwie dywidendowe perły w koronie, Lena i Alumetal. Alumetal ze zdecydowanie wyższym obrotem. Nie dziwię się, ża zarząd ALumetalu niedawno dokupywał - oni sami muszą być zdumieni, że ktoś sprzedaje to tak tanio.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALUMETAL -7,82% 40,10 2020-02-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.