Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  112,40 zł , zmiana od tamtej pory: 9,07%

Re: Czemu tak nagle odpaliło? jakieś info?

Glapa, w zaden sposob nie chcę Cię obrazić, ale Twoje myślenie wydaje mi się być bardzo naiwne.
Nie wiem jak definiujesz "zatrudnionych w funduszach i innych takich", ale spróbujmy rozwinąć Twoją myśl, aby pokazać, jej absurdalność:

Zakładasz, że ludzie z uznanych instytucji finansowych, mających swoją reputacje na szali (jedna z kluczowych potencjalnych przewag konkurencyjnych na rynku), są w stanie dopuścić się manipulacji kursem, aby próbować wpłynąć na decyzję wąskiej grupy użytkowników forum bankiera. Umieszczanie nieprawdziwych informacji na forach celem kształtowania kursu jest zachowaniem na pewno nieetycznym i grozi za nie usunięcie z organizacji zawodowych takich jak np CFA Institute. Jest też raczej niestety karalna, ale ja prawnikiem nie jestem:D.
Ryzyko zatem jest duże, a potencjalna nagroda? raczej umiarkowana - sadzac po aktywnosci na forum livechata np, ile bys tutaj nie pisał - przeczyta to moze kilka osob - ile z nich posłucha takich pseudo rad od "randomowego użytkownika forum"? I nie musimy sie ograniczać do livechata - spólki z wieksza aktywnoscia na forum maja tez zwykle wiekszy dzienny obrot. Uzytkownicy forum zawsze beda stanowic raczej nikły procent dziennych transakcji, wiec próba wpływania na nich jest moim zdaniem bezsensowna.

Spróbujmy teraz z drugiej strony:
założmy, że jednak fundusze mają swoje "farmy troli" - zatrudniają ludzi, żeby pisali na forach tak, aby przekonać innych do handlowania zgodnie z wolą funduszu. Podstawowe pytanie brzmi: ile czasu mozna pracowac na takim stanowisku? rok? dwa?
Po jakims czasie musieliby się pojawić w przestrzeni publicznej byli pracownicy farmy troli.
Czy historia z gatunku "wyznania byłego zawodowego naganiacza" nie byłaby hitem w świecie inwestycji? czy jakis dziennikarz nie dotarlby do kogoś kto pod zmienionym nazwiskiem, ukrywając nazwę instytucji (której w sumie nawet nie musiałby znać) nie powiedziałby zwykłym szarym ludziom: na giełdzie kręci sie taki wałek - przychodzi instrukcja rano na kogo najeżdzamy i potem piszemy posty cały dzień.
Dziwnym trafem - nigdy nic takiego nie wypłynęło. Dlaczego?
bo wszyscy są tacy super lojalni i nie puszczają pary z ust?
bo nikt sie nie znalazł kto by złamał "umowę o poufnosci informacji"? (drogo by musieli płacić za taką dożywotnią umowę, a i ona raczej by nie byla wystarczajacym zabezpieczeniem)
bo pisaniem postów zajmują się pracownicy wyższego szczebla?

A może po prostu takich farm nie ma?
tak jak nie ma "zaniżania przed odpałem", "grubego, który zbiera", "sternika, który kieruje kurs zgodnie z wlasnym widzimisie", "mistycznej spółdzielni" i tych wszystkich innych wynalazków, wymyslonych tylko po to, żeby sobie wytłumaczyć zachowania rynku, których ktoś nie rozumie:)

wiem, że wygodnie jest wierzyć w teorie spiskowe, ale nie tedy drogą.
wierzyc w to, że ktos mógłby płacić za pisanie komuś tak ubogiemu jezykowo i intelektualnie jak bohater tego wątku - to juz jest obraza dla wszystkich instytucji finansowych w tym kraju:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LIVECHAT -1,76% 122,60 2021-11-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.